imageportofolio
Nástavby panelových domů v sídlišti Brno Líšeň
DOMŮ / Nástavby panelových domů v sídlišti Brno Líšeň

Nástavby panelových domů v sídlišti Brno Líšeň

Po vítězství v architektonické soutěži pořádanou MČ Brno-Líšeň, byly realizovány nástavby na panelové domy na sídlišti Brno Líšeň – ulice Molákova. Nástavba má eliptický profil a vytváří atypické ukončení hmot panelových domů. Byty jsou převážně mezonetové.

Bohužel návrh předběhl domu co se týče proveditelných detailů, použitelných materiálů a zejména kvality provedené práce dodavatelské firmy. Realizace nebyla kvalitní a nástavby tpěly četným zatékáním a mnoha kondenzacemi v důsledku tepelných mostů.

Proto v roce 2016 byly provedené opravy na ul.Molákova 1,3,5. Oprava se týkala plášťů střech, ploch terasa a kompletního zateplení fasád panelových domů pod nástavbami. Tuto opravu projektoval náš ateliér. Výsledky opravy jsou prezentovány rovněž na našem webu.

Nástavby panelových domů v sídlišti Brno Líšeň - 1.Černopolni - Detail projektu

Místo: Brno-Líšeň, ul.Molákova Typ stavby: bydlení - nástavby panelových domů Autor: Roman Mach, Petr Hlavatý Spolupráce: spolupráce Bronislav Bureš Klient: MČ Brno-Líšeň Projekt-původní: 1996 -1998 Realizace: 1998-1999 Projekt opravy Molákova 1,3,5 ( JP ): 03/2017 Autor opravy: Jozef Kubín Spolupráce a stavební část: Aleš Čech, Zuzana Jenčíková , Anna Kubínová Realizace opravy: 04 - 11/2017
SKRÝT DETAIL →
← ZOBRAZIT DETAIL