imageportofolio
Městské golfové hřiště „ KASKÁDA“ v Jinačovicích
DOMŮ / Městské golfové hřiště „ KASKÁDA“ v Jinačovicích

Městské golfové hřiště „ KASKÁDA“ v Jinačovicích

Areál městského golfového hřiště je situován východně od silnice spojující obce Jinačovice a Kuřim. Tato silnice zároveň tvoří západní hranici řešeného území. Na SV, V a JV jsou pozemky golfového hřiště ohraničeny souvislým lesním masívem Kuřimské hory a přírodním parkem Baba. Celý areál má rozlohu 108 ha s dvaceti sedmi jamkovým hřištěm a kompletním vybavením a zázemím včetně indoor haly.

Náš ateliér řešil objekt klubovny s restaurací, ubytovací bungalovy a objekty technického zázemí, včetně návrhů veškerých interiérů . V rámci hracích ploch byla navrhována drobná architektura a krytí cvičných odpališť. Architektonický koncept vycházel z myšlenky začlenění jednotlivých staveb nenásilně do okolní měkce modelované krajiny, které vévodí rozsáhlé zelené greeny.

Realizace obdržela ocenění Stavba roku JMK pro r.2006 cena udělená nadací ABF, Ministerstvem Obchodu a průmyslu ČR a Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR. Celkový investiční náklad stavby 232,4 mil.Kč.

Městské golfové hřiště „ KASKÁDA“ v Jinačovicích - 1.Černopolni - Detail projektu

Místo: Jinačovice u Brna Typ stavby: občanská vybavenost - sportovní stavba Investor: Golf Brno a.s. Autor: Roman Mach Spolupráce: Jana Rosová a kolektiv ateliéru 1.ČERNOPOLNÍ Spolupráce - interiéry: Jana Galíková Spolupráce - stavební část: Jan Němec, Václav Křepelka návrh řešení exteriérových ploch zeleně: Eva Wágnerová Projekt: 2003-2005_vše 1.ČERNOPOLNÍ s.r.o. Realizace: 15.10.2005-31.6.2006 Fotograf: fa FOTOLEX
SKRÝT DETAIL →
← ZOBRAZIT DETAIL