imageportofolio
Střešní nástavba bytového domu Zemědělská 34, Brno - Černá Pole
DOMŮ / Střešní nástavba bytového domu Zemědělská 34, Brno - Černá Pole

Střešní nástavba bytového domu Zemědělská 34, Brno - Černá Pole

Dokumentace řeší projekt střešní nástavby bytového domu .Ten je zasazen do v řadové zástavby na ulici Zemědělské č.34, v kat.území Brno - Černá Pole. Dům byl postavený v druhé polovině 30. let minulého století. Náš ateliér navrhoval jen vlastní nástavbu ,která začíná ve 4.NP.

Ve směru do ulice je navržený široký pásový vikýř s velmi mírnou šikmou střechou .Ta přejde do stešní plochy většího sklonu, která končí na nově vytvořeném hřebeni domu. Zde se překlopí do at.koruny nové, plochostropé nástavby orientované do dvora vnitrobloku .Přidaná hmota na dům má jednoduchou kubickou formu. Tvoří 5.np, kde je situován celý nový byt obsahující : halu, sanitu, wc, obytný prostor s kuchyským koutem, dva pokoje a obytnou terasu. V patře pod ní na straně ulice je vlastní vstup do nového bytu a rovněž je zde rozšířen stávající byt pod nástavbou, dříve směřovaný jen do vnitrobloku.

Náš návrh je pouze nástavba, nikoliv vlastní rekonstrukce fasád domu po ní.

Střešní nástavba bytového domu Zemědělská 34, Brno - Černá Pole - 1.Černopolni - Detail projektu

Místo: Brno, kat.území Černá Pole Typ stavby: bytová_střešní nástavba Autor: Jozef Kubín Spolupráce: Anna Kubínová Klient: soukromá osoba Projekt studie: 07-10/ 2016 Projekty: DUR a DSP: 12 /2016 - 01 /2017 Projekt DPS: 02 / 2017 Realizace: 06 /2017 - 06/ 2018; kolaudace 12/2019 Fotograf: Zd.Náplava
SKRÝT DETAIL →
← ZOBRAZIT DETAIL